Szczypiornistki MKS-u zdobyły Płock! Sawicka i Nowicka liderkami

W sobotę MKS PR URBIS Gniezno pokonał na wyjeździe drużynę SMS ZPRP II Płock 32:24 (12:11). Najwięcej bramek dla ekipy z pierwszej stolicy Polski zdobyły doświadczone Ewa Nowicka i Joanna Sawicka. Obie kończyły spotkanie z dorobkiem siedmiu trafień.

Po kilku nieskutecznych atakach z obu stron, wynik meczu w 3. minucie otworzyła Monika Łęgowska. Rywalki szybko odpowiedziały. Rozpoczęła się wymiana ciosów. Zarówno gospodynie, jak i przyjezdne miały kłopot, by wysforować się na wyższe prowadzenie niż jednobramkowe. W 18. minucie świetną serię rozpoczęła Marta Giszczyńska, która zdołała wypracować dla swojego zespołu trzypunktowe prowadzenie. Jeszcze lepszą serią, bo czterema trafieniami z rzędu, odpowiedziały płocczanki. Na przerwę, po dwóch bramkach Ewy Nowickiej, w lepszych nastrojach schodziły zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno, które prowadziły 12:11.

W drugiej połowie zdecydowanie skuteczniejszym zespołem okazał się MKS. Gnieźnianki notowały serie, a rywalki tylko co jakiś czas potrafiły kąsać. Już w 34. minucie, po dwóch precyzyjnych rzutach Jagody Linkowskiej, podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka prowadziły 16:12. W 46. minucie ta przewaga wzrosła już do dziewięciu bramek! Wówczas było praktycznie przesądzone, że ekipa z pierwszej stolicy Polski wyjedzie z Płocka z kompletem punktów. Roztrwonienie takiej przewagi byłoby jakąś totalną katastrofą. I faktycznie, przyjezdne dowiozły korzystny dla siebie rezultat do końca spotkania, triumfując finalnie 32:24.

Po sobotnich meczach I ligi kobiet gr. A MKS PR URBIS Gniezno jest piątym zespołem w tabeli. Gnieźnianki mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i porażkę. Kolejne spotkanie ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka i Romana Solarka rozegra w najbliższą sobotę (13 października) w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Rywalem MKS-u będzie SMS ZPRP I Płock. Początek konfrontacji o godzinie 17:00.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak – Bielińska (1), Nowicka (7), Niedzielska, Siwka (2), Sawicka (7), Giszczyńska (6), Ochocka, Chojnacka (1), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak (1), Rachela, Walkowska, Linkowska (5), Łęgowska (2).

SMS ZPRP II Płock: Konieczna – Kawka (1), Pankowska (1), Jobda (2), Domagalska (5), Iwanowicz (1), Grobelna (2), Świerżewska (3), Ciąćka, Żmijewska (4), Barska, Jureńczyk, Dworniczuk (3), Hoffmann, Cieślak (2).

06 października 2018 | 21:21