NEWS SPORTY WALKI

Sukcesy gnieźnieńskich karateków w Złotowie

Pięciu zawodników Inochi Gniezno wyruszyło w sobotę do Złotowa. Nie liczba, ale jakość naszych zawodników jest najważniejsza, gdyż każdy z nich wrócił z zawodów z medalem, a dwie zawodniczki zdobyły nawet po dwa medale.

Arkadiusz Kwaśniewski w pięknym stylu wywalczył w konkurencji kumite złoty medal podczas XIV Mistrzostw Polski w Karate Fudokan w swojej kategorii wagowej. Łukasz Wiśniewski startujący również w kumite był drugi zdobywając tytuł wicemistrza Polski w kumite seniorów. Pozostali zawodnicy startowali w VI Otwartym Ogólnopolskim Turnieju Karate Satori Cup.

Jolanta Woźniak i Alicja Kaszyńska, startując w tych samych kategoriach, zarówno w kata jak i w kumite okazały się lepsze od rywalek. W obu konkurencjach dotarły do finału i walczyły ze sobą o złote medale. W konkurencji kata zwyciężyła Jolanta zdobywając złoto, a Alicja zdobyła srebro. W finale kumite klubowe koleżanki były tak zdeterminowane, że dopiero po dogrywce sędziowie wskazali zwycięstwo Jolanty, a Alicja zdobyła swój drugi srebrny medal.

Marcin Woliński startując w kata zdobył brązowy medal.

Klub Karate Inochi Gniezno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *