Drugie miejsce I.Szarzyńskiego w Poznaniu

Po raz dwunasty w sali Klubu Sportowego Sobieski Poznań odbył się Międzynarodowy Turniej o Memoriał Józefa Moczyńskiego. Pamięć założyciela i pierwszego prezesa Sobieskiego uczciło 120 zapaśników z 18 zespołów z 5 państw, w tym – Litwy, Łotwy, Ukrainy, Niemiec, Holandii i Polski.

Pierwszą stolicę Polski reprezentowało 5 sportowców. Najlepiej z ekipy gnieźnieńskiego Husarza spisał się Ignacy Szarzyński, który w kategorii 30 kg wywalczył II miejsce. Na trzecim miejscu podium stanęli – Patryk Remlein i Jan Skupin. Mateusz Dziadoszek otarł się o podium i zajął ostatecznie 5 pozycję, a Hubert Sobkowiak został sklasyfikowany na 8 miejscu. Drużynowo wygrał Sobieski Poznań przed UKS Jedynką z Kostrzyna nad Odrą i Unią Swarzędz, a Husarz Gniezno zajął 11 lokatę.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Szarzyński

18 września 2018 | 21:55