Wojtek Małecki mistrzem Polski juniorów w speedrowerze!

Wymarzony finał IMPJ w speedrowerze! Wojciech Małecki został najlepszym zawodnikiem w kraju, a młodziutki Mikołaj Menz wylądował tuż za podium.

Dziś (sobota, 15 września) na torze speedrowerowym w Lesznie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów. W stawce 16 najlepszych juniorów w kraju znalazło się dwóch gnieźnian – Wojciech Małecki i Mikołaj Menz.

Zawody od samego początku przebiegały pod dyktando Wojtka Małeckiego i Jakuba Kościechy z Torunia, którzy po trzech seriach startów mieli po 12 punktów i razem przewodzili stawce. Obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą w biegu 16 i górą w nim był gnieźnianin, który zapisał juz czwartą wygrana przy swoim nazwisku. Wojtkowi został jeszcze bieg 20 w którym przypieczętował wygrana w zawodach i to z kompletem punktów.

Drugi z gnieźnian Mikołaj Menz zaczął zawody od 4 miejsca, ale potem było już tylko lepiej. Kolejny bieg wygrał, nastepnie był drugi za kolegą z drużyny Wojtkiem Małeckim, co w sumie dawało mu 8 punków po 3 seriach. W biegu 13 Mikołaj musiał uznać wyższość tylko Marcela Krzykowskiego ze Świętochłowic, który zajął w dzisiejszych zawodach 3 miejsce, a w biegu 18 gnieźnianin dopisał kolejne 3 pkt, co w sumie dało Mikołajowi 14 pkt i czwarte miejsce w turnieju. To wielki wyczyn w karierze młodego zawodnika, bo trzeba dodać, że ma on dopiero 14 lat. Brawo chłopacy!