NEWS ŻUŻEL

“Wielkopolska zawsze razem” – pilanie zapraszają na mecz

Żużel w Pile znalazł się na ostrym zakręcie. Są jednak osoby, którym zależy na ratowaniu “czarnego sportu” w tym mieście. Są też świetni kibice. Wiele wskazuje na to, że na niedzielnym meczu sympatyków pilskiej Polonii będzie sporo. Mile widziani są również fani drużyny z naszego miasta.

Jeden z kibiców Polonii nagrał ciekawy film. Można go obejrzeć na YouTube. Sympatyk wspomina odbyte już starcia Polonii i Startu. Apeluje również do fanów zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. – Warto zaprosić kibiców z Gniezna. Żeby dotarli i wspólnie z nami tworzyli wyjątkową, mam nadzieję, jedynie radosną atmosferę – mówi.

Kibic wspomina również czasy, kiedy pilski sport żużlowy przeżywał trudne chwile. Było to w 2005 roku. – Właśnie wtedy pięknie spisali się kibice z Gniezna i Piły. Zjednoczyli się w sektorze i krzyczeli wspólnymi siłami “Wielkopolska zawsze razem”. Myślę, że to hasło zjednoczy nas też 12 sierpnia – dodaje.

Niedzielne derby Wielkopolski mogą mieć duże znaczenie dla przyszłości Polonii. Dlatego warto wybrać się na stadion, wspierać czerwono-czarnych, a przy okazji okazać również pomoc miejscowemu żużlowi. Bo przecież każdy ośrodek żużlowy jest ważny i istotne, by żużlowych punktów na mapie naszego kraju było jak najwięcej.

W pilskim klubie chcieliby, aby podczas derbów Wielkopolski stadion przy ulicy Bydgoskiej zapełnił się do ostatniego miejsca. –  Marzy nam się aby zapełnić stadion Polonii do ostatniego miejsca – czytamy na fanpage’u klubu.

Czy tego uda się dokonać? Czas pokaże. Z pewnością emocjonowanie się derbowym pojedynkiem przy komplecie publiczności byłoby czymś niezwykłym. Dlatego też my również zachęcamy sympatyków obu ekip, by w jak najliczniejszym gronie wybrali się do Piły i z całych sił wspierali swoich ulubieńców!

Początek niedzielnego meczu Euro Finannce Polonia Piła – Car Gwarant Start Gniezno zaplanowano na godz. 16:00.

Fot. Asta24.pl (kibice Startu w Pile podczas meczu barażowego w 2015 roku)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *