TOP NEWS ŻUŻEL

Norbert Krakowiak z urazem. Nie pojedzie w Łodzi i Pile

Pechowo zakończyła się dla Norberta Krakowiaka wtorkowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Gdańsku. Po upadku w jedenastym biegu zawodnik trafił do szpitala, gdzie wykryto u niego drobny uraz. Teraz czeka go przerwa od startów.

Na szczęście obyło się bez złamań. Narządy wewnętrzne reprezentanta Car Gwarantu Start Gniezno też są całe. Niestety, lekarze zlokalizowali drobny uraz wewnętrzny. Wymaga on dalszej diagnostyki i odpoczynku zawodnika.

Uraz Norberta Krakowiaka sprawia, że nie wystąpi w najbliższych zawodach – tj. rundach DMPJ w Grudziądzu i Rybniku oraz meczach ligowych Startu w Łodzi i Pile. W turniejach młodzieżowych jego miejsce zajmie Michał Lewandowski, który będzie bronił czerwono-czarnych barw wespół z Maksymilianem Bogdanowiczem i Damianem Stalkowskim.

We wspomnianych spotkaniach Nice 1. Ligi Żużlowych kontuzjowanego Krakowiaka zastąpi Stalkowski. Będzie to dla niego powrót do jazdy na zapleczu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Kolejne badania Krakowiak przejdzie na początku przyszłego tygodnia. Wówczas będzie można dokładnie określić, ile potrwa jego rozbrat z motocyklem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *