Mieszko w formie przed sezonem. Zwycięstwo z Pogonią Szczecin!

W sobotę na stadionie w Mogilnie gnieźnieński Mieszko rozegrał sparing z rezerwami Pogoni Szczecin. Potyczka ta zakończyła się kolejnym triumfem podopiecznych Mariusza Bekasa. Tym razem biało-niebiescy wygrali 4:2 (1:1). Bramki na koncie drużyny z naszego miasta zapisywali Radosław Mikołajczak, Adam Konieczny, Jakub Hoffmann i Gracjan Goździk!

W pierwszej części nieco więcej z gry mieli portowcy. Po kwadransie gry szczecinianie wyszli na prowadzenie. Centra w pole karne Mieszka i tam najwyżej wyskoczył Oskar Furst i strzałem głową pokonał Szymona Lewandowskiego. Chwilę potem znakomitą okazję do wyrównania miał Damian Pawlak, ale przestrzelił nad poprzeczką. W 26 minucie mieszkowcy wyrównali. Z rzutu wolnego strzelał Pawlak, piłka odbiła się od słupka trafiła do Krzysztofa Wolkiewicza, który zagrał ją do Radosława Mikołajczaka (na zdjęciu), a ten uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. W pierwszej połowie nasz zespół miał jeszcze jedną dogodną sytuację, ale zmarnował ją Gracjan Goździk. Na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem remisowym 1:1.

Na początku drugiej połowy Mieszko stworzył sobie kilka bardzo dobrych okazji bramkowych, ale nie wykorzystał ich Adam Konieczny. Zemściło się to na gnieźnianach w 64 minucie kiedy to po centrze z bocznego sektora do futbolówki nie wyszedł Wiktor Beśka i jeden z graczy Pogoni uderzeniem z bliska zdobył drugiego gola. W kolejnych fragmentach beniaminek z Gniezna ruszył do ataków i co rusz dochodził do sytuacji bramkowych. W 74 minucie po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu Szymona Pająka najwyżej w polu karnym Pogoni wyskoczył Adam Konieczny i uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Dwa decydujące ciosy podopieczni Mariusza Bekasa zadali w ostatnich pięciu minutach. W 86 minucie Jakub Hoffmann dobił uderzenie Marcina Tomaszewskiego wyprowadzając tym samym biało-niebieskich na prowadzenie 3:2, a wynik końcowy ustalił w 89 minucie Gracjan Goździk, którego uderzenie z okolic pola karnego odbiło się od nogi jednego z defensorów Pogoni i wpadło obok interweniującego golkipera.

Ostatecznie Mieszko pokonał rezerwy ekstraklasowej Pogoni 4:2 odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo w czwartym letnim spotkaniu kontrolnym. Warto dodać, że w meczu tym trener Bekas nie mógł skorzystać z wszystkich swoich podopiecznych. Zabrakło Tomasza Bzdęgi, Marcina Trojanowskiego, Igora Łuszczewskiego i Tarasa Maksymiva. Niestety zanosi się na to, że po sobotnim spotkaniu grono kontuzjowanych powiększy się o Adriana Bartkowiaka, który musiał opuścić boisko. W poniedziałek defensor biało-niebieskich przejdzie badania i będziemy znali pierwsze diagnozy kontuzjowanego kolana.

Kolejny test mecz mieszkowcy rozegrają w kolejną sobotę o godzinie 16.00, a rywalem będzie w Żmigrodzie reprezentant grupy 3 III ligi tamtejszy Piast.

Bramki: Radosław Mikołajczak (26), Adam konieczny (74), Jakub Hoffmann (86), Gracjan Goździk (89) – dla Mieszka, Oskar Furst (15), zawodnik testowany (64) – dla Pogoni

„Mieszko”: Szymon Lewandowski (46 Wiktor Beśka) – Miłosz Brylewski (46 Marcin Tomaszewski), Michał Steinke, Adrian Bartkowiak (13 Dawid Radomski), Szymon Pająk, Radosław Mikołajczak (46 Jakub Hoffmann), Mateusz Ławniczak (46 Dawid Urbaniak), Gracjan Goździk, Mateusz Roszak (46 Tomasz Kaźmierczak), Krzysztof Wolkiewicz (46 Adam Konieczny), Damian Pawlak (46 Mikołaj Panowicz)

21 lipca 2018 | 16:50