Agata Zachwieja z brązowym medalem Pucharu Polski w triathlonie.

Tegoroczny sezon triathlonowy zawodnicy Diamentu Maciejka Gniezno rozpoczęli od startu w Olsztynie, gdzie w sobotę, 26 maja odbył się Puchar Europy Elity w sprincie, a dzień później Puchar Polski na dystansie super sprint oraz sprint. Największą niespodziankę sprawiła Agata Zachwieja (na zdj. z trenerem Piotrem Śmigórskim), która wywalczyła brązowy krążek w sprincie PP!

Nic więc dziwnego, że w ten weekend najlepsi polscy triathloniści ścigali się właśnie w stolicy Warmii. Bardzo liczyliśmy na start naszej Olgi Masłowskiej w Pucharze Europy Elity kobiet i choć do końca znajdowała się na liście startowej niestety względy zdrowotne nie pozwoliły jej na udział w wyścigu. Niedziela to już Puchar Polski i start naszych pozostałych zawodników. Na
dystansie super sprint (400/10/2.5) najwyżej sklasyfikowany został Jonasz Gleba (6 miejsce), Bartosz Majorczyk był 8, natomiast debiutujący w tym roku Franek Leśny i Adam Bieliński odpowiednio 11 i 14. Należy zaznaczyć ,że ostatnia trójka zawodników jest pierwszym rocznikiem młodzika, tym bardziej cieszy ich dobra postawa i kolejne doświadczenia. Na dystansie sprinterskim, czyli 750m pływania,20km jazdy na rowerze, oraz 5 km biegu bardzo dobrze zaprezentował się Wojtek Stefański, który w swojej kategorii uplasował się na 7 miejscu. Jedak najwięcej emocji dostarczyła Nam Agata Zachwieja, która w kategorii juniorek młodszych z najlepszym czasem biegu wśród wszystkich kobiet zdobyła brązowy medal Pucharu Polski w sprincie!
Nadchodzący czas będzie bardzo intensywny dla zawodników GTT Maciejka Diament Gniezno. Już niedługo kolejne starty w zawodach Pucharu Polski, a w międzyczasie obóz klubowy w Zbąszyniu, oraz dwa zgrupowania kadry wielkopolski w Stroniu Śląskim i Wągrowcu. Start główny to oczywiście Mistrzostwa Polski młodzików oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, które odbędą się 10-12 sierpnia w Katowicach.