Żołędowo szczęśliwe dla speedrowerzystów z Gniezna

W sobotę na torze w Żołędowie rozegrane zostały drugie rundy eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w speedrowerze. W zawodach wzięli udział zawodnicy RADO Orła Gniezno. Ten wyjazd był dla nich szczęśliwy, bo do domu wracali z dobrymi wynikami.

W rywalizacji drużynowej gnieźnianie zajęli drugie miejsce, przegrywając z gospodarzami imprezy. Reprezentanci RADO Orła w trójmeczu zdołali pokonać przeciwników z Torunia o dwa punkty. Liderem ekipy z pierwszej stolicy Polski był Eryk Janke, który wywalczył 10 punktów i dwa bonusy.

III TSŻ Toruń 34

Jeżeli chodzi natomiast o zawody indywidualne, to w czołowej piątce turnieju znalazło się dwóch gnieźnian. Drugie miejsce zajął Wojciech Małecki, a na czwartej lokacie uplasował się Mikołaj Menz. Pozostali przedstawiciele Orła sklasyfikowani zostali w drugiej dziesiątce 2. rundy eliminacji IMPJ. Eryk Janke był jedenasty, Krzysztof Arczewski – jedenasty, a Michał Menz – czternasty.

14. Michał Menz(1,2,1,1,2) 7

Awans do finału IMPJ wywalczy pięciu najlepszych zawodników. Póki co w klasyfikacji generalnej eliminacji na drugim miejscu znajduje się Wojciech Małecki (76 pkt), a trzeci jest Mikołaj Menz (69). Pozostali gnieźnianie zajmują dalsze lokaty: Krzysztof Arczewski (11. miejsce), Michał Menz (13), Eryk Janke (14) i Nataniel Koperski (17).

Ostatnia runda eliminacji IMPJ i DMPJ w speedrowerze odbędzie się w Gnieźnie. Zaplanowano ją na 16 czerwca.

26 maja 2018 | 15:10