FunFloor - MKS 37-31

Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

Dublet Jakuba Gewerta w Niemczech!

Świetną passę w lidze niemieckiej kontynuuje gnieźnieński tenisista ziemny Jakub Gewert. W meczu 2 kolejki drugiej ligi berlińskiej jego zespół BTTC Grun Weiss pokonał Olympischer Sport-Club 7:2, a gnieźnianin zdobył w po raz kolejny komplet punktów.

W meczu singlowym na pierwszej rakiecie Jakub pokonał Niemca Doriana Denree Dembinskiego w stosunku 6:0 6:1. Wynik wskazywałby na wysokie zwycięstwo, lecz do końca nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania, które momentami było bardzo wyrównane. W kilku gemach Niemiec miał swoje szanse, ale nie potrafił ich do końca wykorzystać.

W grze deblowej Gewert wystąpił w parze z Chilijczykiem Diego Vasquez’em. Pokonali oni po zaciętym meczu niemiecką parę Nitschke/Kuhne w stosunku 6:1 7:5. W spotkaniu emocjonujący był przede wszystkim drugi set, w którym obie pary wymieniały się prowadzeniem. Najpierw para Gewert/Vasquez prowadziła 3:0, aby chwilę gemów później przegrywać 4:5 i być blisko przegrania seta. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i para BTTC Grun Weiss mogła świętować zwycięstwo 7:5.

Cały mecz zakończył się zwycięstwem drużyny BTTC w stosunku 7:2. Było to cenne zwycięstwo dla drużyny gnieźnianina, które po zeszłotygodniowej porażce z Blau-Gold Steglitz, awansowało na 4 miejsce w tabeli.  W następnej kolejce drużyna BTTC Grun Weis zmierzy się z Tennis-Club Tiergarten, team’em mającym aspiracje do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.