Ukraińcy zdominowali XXVII edycję biegu im. J. Kilińskiego w Trzemesznie

Gorąca aura – dosłownie i w przenośni – towarzyszyła imprezie biegowej im. Jana Kilińskiego, w środę, 3 maja. Mimo wszystko nie przeszkodziło to, aby pobić kolejny raz frekwencje w biegach.

Gdy zawodnicy wyruszyli autokarami na Start półmaratonu do Mogilna, na stadionie w Trzemesznie rozpoczęły się biegi dziecięce i młodzieżowe. W biegach udział wzięło 400 młodych zawodników na dystansach od 100 do 1000 m. Następnie wystartował bieg na dystansie 3,5 km, w którym pobiegło 159 zawodników.

W międzyczasie w Mogilnie wystartował półmaraton. Bieg ukończyło 472 zawodników, w tym 78 kobiet. W biegu udział wzięło 10 zawodników zagranicznych i to właśnie zawodnik Ukrainy Olijnyk Paweł (1:13:00) wygrał trzemeszeński półmaraton. Kolejne dwa miejsca zdobyli polscy zawodnicy: Zbigniew Kledzik z wynikiem 1:14:36 oraz Maciej Łucyk z wynikiem 1:17:34. Wśród kobiet najszybszą okazała się Ukrainka Diatlowa Yulia (1:25:39), 3 sekundy później na metę wbiegła również Ukrainka Olijnyk Swietlana (1:25:42). Trzecie miejsce zajęła Polka Wierzchowska Izabela 1:27:49.

W kategoriach Gminy Trzemeszno najszybszy wśród mężczyzn był Michał Szukalski z wynikiem 1:29:29, wśród kobiet Bartkowska Aneta (1:46:50). Wśród mężczyzn z Gminy Mogilno najlepszy czas osiągnął Sitarz Damian (1:31:26), wśród kobiet Motylska Aleksa z wynikiem 1:58:10.