NEWS TENIS STOŁOWY

Dziewiąte miejsce Stellistów w Mistrzostwach Polski

W Krośnie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym. Awans do tych finałowych zawodów drogą eliminacji zapewnili sobie młodzi zawodnicy Stelli Niechan Gniezno: Dawid Balcerzak (na zdj.) i Dariusz Sałamaszek oraz nasza drużyna: Balcerzak, Sałamaszek i Dominik Lewandowski.

Drużynowo nasi zawodnicy zajęli niezłe 9 miejsce. W pierwszym meczu stelliści pokonali MKS Volavię Wołów 3:1, potem po zaciętym meczu, LZS Żywocice 3:1. Dopiero faworyzowany zespół ZKS Drzonków pokonał naszą drużynę 3;1. Punkt w tym meczu zdobył Dawid Balcerzak, pokonując Andrzeja Kopeckiego 3:2. Bardzo dobry mecz stoczył Dominik Lewandowski z Kacprem Ligowskim, ulegając po walce 2:3.  Dziewiąte miejsce w tak prestiżowej imprezie to wartościowy wynik naszej drużyny. Trzeba zaznaczyć, iż większość z czołówki to zawodnicy grający w pierwszej lidze. Całe Mistrzostwa wygrał AZS Gdańsk przed Olimpią Grudziądz i ZKS Drzonków. Dobre siedemnaste miejsce indywidualnie, wśród sześćdziesięciu czterech startujących zajął  Dariusz Sałamaszek. Również nasz debel: Dariusz Sałamaszek i Dawid Balcerzak uplasowali się na siedemnastym miejscu.

tekst – Stella Gniezno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *