Grad goli nie przyniósł punktów w Kartuzach

5 zdobytych bramek, szczególnie na wyjeździe, zazwyczaj daje okazję do świętowania wygranej. Nie tym razem. W meczu, w którym padło aż 14 goli, MKS Mieszko Gniezno przegrało z FC Kartuzy 9:5.

Od początku było wiadomo, że faworytem spotkania są gospodarze. Obie drużyny w tabeli dzieliło 17 punktów, jednak wynik otworzył Mieszko, a dokładniej Marcin Greser. Kartuzianie jednak szybko odrobili straty po bramce – warto nadmienić, setnej ligowej dla FC Kartuzy – Daniela Grotha w 5 minucie. 60 sekund później ponownie na prowadzeni wyszli zawodnicy z Gniezna po uderzeniu z dystansu Bartosza Banasika. Niestety, w przeciągu równo 4 minut podopieczni Jakuba Hoffmanna zdobyli aż 4 trafienia. Najpierw Macieja Ziębę pokonał Adam Kordyl, następnie Łukasz Machina, a potem podczas trwania 13 minuty dwukrotnie Jakub Kąkol. Prowadzenie gospodarzy na 6:2 podwyższył Daniel Groth, ale tuż przed przerwą trzeciego gola dla Mieszka zdobył Piotr Kubiak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:3.

Mieszko było w trudnej sytuacji. Podczas trwania drugich 20 minut podopieczni Adama Heliasza musieli odrobić aż trzy bramki. Po chwili z trzech goli straty zrobiło się 6. W 24 minucie strzelił Sylwester Bielicki, w 32 Sebastian Hinca, a po chwili dziewiąta bramkę dla gospodarzy strzelił Adam Kordyl. Goście nie mieli już szans odrobić strat, jednak z każdą chwilą walczyli o poprawę wyniku. To przyniosło rezultat w postaci Marcina Gresera i Mikołaja Bereźnickiego, jednak było już za późno, by myśleć o wyrównaniu i mecz zakończył się wynikiem 9:5 dla gospodarzy, którzy nadal walczą o ligowe podium. Mieszkowcy będą za to starali się utrzymać w lidze, choć nad jedenastą Politechniką Gdańską mają zaledwie punkt przewagi.

FC Kartuzy – Mieszko Gniezno 9:5 (6:3)

Bramki: 0:1 Greser (3′), 1:1 Groth (5′), 1:2 Banasik (6′), 2:2 Kordyl (9′), 3:2 Papina (11′), 4:2  Kąkol (13′), 5:2 Kąkol (13′), 6:2 Groth (19′), 6:3 Kubiak (20′), 7:3 Bielicki (24′), 8:3 Hinca (32′), 9:3 Kordyl (33′), 9:4 Greser (35′), 9:5 Bereźnicki (39′)

FC Kartuzy: Piotr Kąkol, Kajetan Pytka – Daniel Grot, Michał Papina, Michał Klaman, Filip Ustowski oraz Sebastian Hinca, Błażej Wróbel, Bartłomiej Węsiora, Sylwester Bielicki, Jakub Kąkol, Paweł Piór, Łukasz Kitowski, Adam Kordyl.

Mieszko Gniezno: Maciej Zięba – Paweł Kaźmierczak, Mikołaj Bereżnicki, Piotr Kubiak, Marcin Greser oraz Dawid Kasprzyk, Bartosz Banasik, Jakub Szydzik, Adam Heliasz.

08 kwietnia 2018 | 20:25