Wysokie loty Mieszka w Wysokiej (relacja)

Szybko, łatwo, przyjemnie – tak można podsumować dzisiejszy mecz Mieszka w Wysokiej. Lider grupy północnej IV-ligi nie miał‚ większych problemów, by ograć 12. w tabeli GLKS aż 6-2 (3-0). Strzelecką formą błysnął Damian Pawlak, autor aż 3 trafień.

Sobotnie spotkanie ułożyło się bardzo pomyślnie dla mieszkowców. Już w 2 minucie po podaniu z głębi pola, sam na sam z Jakubem Ludewiczem znalazł się Gracjan Goździk i nie dał golkiperowi gospodarzy szans. Sześć minut potem po akcji prawą stroną boiska Marcina Trojanowskiego strzałem do pustej bramki drugiego gola zdobył Damian Pawlak. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 39 minuty, kiedy to w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Trojanowski i przerzucając piłkę nad Ludewiczem ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0 dla biało-niebieskich.

Osiem minut po wznowieniu gry goście zdobyli czwartą bramkę. Asystował Marcin Trojanowski, a z bliska futbolówkę do siatki wepchnął Damian Pawlak. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie lidera pięć minut potem, kiedy to stojąc oko w oko z Ludewiczem, ładnym strzałem nie dał mu szans na skuteczną interwencję. I to były ostatnie w tym meczu udane momenty dla biało-niebieskich. Potem z minuty na minutę gra gości wyglądała coraz gorzej i efektem tego były dwa trafienia drużyny gospodarzy. Najpierw w 63 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Michał Szalski, a drugi gol dla GLKS-u autorstwa Błażeja Forysia padł w 84 minucie. W końcówce, a konkretnie w 88 minucie, podopiecznych Mariusza Bekasa stać było na jeszcze jeden zryw, który celnym strzałem głową zakończył Adam Konieczny i tym samym sobotnie spotkanie zakończyło się wygraną Mieszka 6:2.

W środę biało-niebieskich czeka potyczka pucharowa w Gnieźnie, a rywalem będzie o godzinie 17.00 Kotwica Kórnik. Z kolei w sobotę, także na naszym stadionie, w kolejnym spotkaniu ligowym zmierzymy się z Wełną Skoki.

Bramki: Damian Pawlak 3x (8, 54,59), Gracjan Goździk (2), Marcin Trojanowski (39), Adam Konieczny (88) – dla Mieszka, Michał Szalski (63), Błażej Foryś (84) – dla GLKS-u

Sędziował: Mikołaj Kalinowski (Piła)

Widzów: 200

„Mieszko”: Wiktor Beśka – Tobiasz Garstka, Adrian Bartkowiak, Taras Maksymiv, Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski (64 Filip Kruczyński), Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (68 Tomasz Kaźmierczak), Fabian Burzyński (54 Adam Konieczny), Damian Pawlak (73 Damian Garstka)

Żółte kartki: Marcin Trojanowski (Mieszko), Bartłomiej Czajka, Dawid Żabówka, Radosław Jaszczyk (GLKS)