AUTO-MOTO TOP NEWS

Sześciu gnieźnian powołanych do kadry na MŚ!

Gniezno jest potęgą motoparalotniarstwa i nic tego nie zmieni. To prawdziwy ewenement, by o sile narodowej reprezentacji decydowali nasi reprezentanci! W 28 osobowym teamie, który otrzymał powołania na tegoroczne Mistrzostwa Świata, jest aż 6 naszych przedstawicieli. 

Są to wyłącznie reprezentanci Stowarzyszenia im. Ludwika Szajdy – Ewelina i Tomasz Kroteccy, Daniel Walkowiak, Michał Perkowski, Wioletta Bara i Marek Barczyński. Wszyscy już za nieco ponad miesiąc polecą do Tajlandii by walczyć o medale. – Czujemy oczywiście dumę, ale i wielką odpowiedzialność – mówi SportowemuGnieznu Marek Barczyński. Dla mnie osobiście to duże wyzwanie, potężne emocje i stres. Wyjeżdżając na MŚ czujemy dodatkową presję, by dobrze reprezentować nasz kraj. 

Wszyscy będą próbowali powtórzyć wyczyn z przed 4 laty, gdy na Węgrzech udało im się zdobyć drużynowo złoto. Sztuki tej nie powtórzyli już 2 lata temu, gdy w Anglii stanęli na najniższym stopniu podium. – Celujemy tylko w 1 miejsce, zarówno w drużynie, jak i indywidualnie. Czujemy się mocni choć depczą nam po piętach Francuzi i Czesi. Co ciekawe jak przebywałem w styczniu w Tajlandii wizytując miejsce, w którym będziemy startować, to było tam jeszcze… jezioro. Usłyszeliśmy jednak, że będą osuszać wkrótce ten teren, więc miejmy nadzieję, że będzie gdzie rywalizować. Nasz sprzęt właśnie powinien dopływać na miejsce, bo wysłaliśmy go kontenerowcem miesiąc temu. 

Mistrzostwa Świata startują 27 kwietnia, w Pasak Chonlasit, 170 km od Bangoku. Wystartuje w nich 13 reprezentacji i ponad 100 zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *