Triumf juniorów Mieszka w ostatnim sparingu

Okres przygotowawczy dobiega końca. Ostatni mecz kontrolny rozegrali również juniorzy starsi Mieszka Gniezna, którzy pokonali w nim grającego w klasie A Piasta Łubowo 4:2.

Worek z golami rozwiązał się już w trzeciej minucie, gdy sędzia wskazał na jedenasty metr pola karnego Piasta. Do piłki podszedł Jakub Hoffmann i nie pomylił się. Prowadzenie Mieszkowców nie trwało jednak długo, bo już w 18 minucie świetną okazję wykorzystał Filip Adamski. Po tym trafieniu mecz na pewien czas zdominował zespół z Łubowa, ale dobrze w bramce gnieźnian spisywał się Dominik Nowicki. Biało-Niebieskim wystarczyło jednak 8 minut, by przesądzić o wyniku spotkania. Najpierw celną główką popisał się Michał Dreczkowski, a chwilę później swoje bramki zdobyli bracia Goździńscy – jako pierwszy trafił Bartosz, a po nim Jakub. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1. W drugiej nie działo się wiele, a przynajmniej do ostatniego kwadransu, gdy trener Przemysław Urbaniak zdecydował się wpuścić z ławki rezerwowych. Piast zdołał wtedy zdobyć przewagę, dzięki której wywalczył rzut karny. Wykorzystał go Patryk Kanclerz, ale tylko na tyle było stać zawodników z Łubowa i mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Mieszko Gniezno (juniorzy starsi) – Piast Łubowo 4:2 (4:1)

Bramki: Jakub Hoffmann (3′ z karnego), Michał Dreczkowski (32′), Bartosz Goździński (37′), Jakub Goździński (40′) –  Filip Adamski (18′), Patryk Kanclerz (82′ z karnego)

12 marca 2018 | 07:00