Zwycięstwa Stelli Niechan w pierwszej i drugiej lidze

Sobota była ważnym dniem dla zespołów ligowych Stelli Niechan Gniezno. Drużyna kobiet grała u siebie w hali GOSiR z zespołem Hals Warszawa.

Na początku odbyła się miła uroczystość wręczenia Paulinie Nowackiej Tytułu „Człowiek Roku 2017” w Gnieźnie w kategorii – sport. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla naszej tenisistki stołowej. W 2017 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w grze deblowej i brązowy medal indywidualnie.

Przed tym meczem zespół gości wyprzedzał gnieźnianki o jedno miejsce w tabeli. Z układu tabeli wynikało jednoznacznie , że będzie to dla obu drużyn mecz o wszystko w batalii o utrzymanie się w pierwszej lidze. Jednak wiadomo też było, że remis stelistkom niewiele dawał. W pierwszej rundzie warszawianki wygrały 6:4. Początek meczu układał się właśnie na remis. Niespodziewanie skutecznie taktycznie zagrała Agata Klabińska z Julią Więckowską wygrywając 3:0. Niestety na drugim stole po słabszej grze Magda Wysocka przegrała z Hanną Prusińską 0:3. Liderka naszego zespołu Paulina Nowacka musiała się namęczyć żeby wygrać z nietypowo grająca Moniką Klimczak 3:0. I wtedy doszło do ważnego meczu naszej najmłodszej zawodniczki z Magdaleną Przesmycką. Pierwsze dwa sety wygrała warszawianka. Potem Zuzia zaczęła grać zdecydowanie odważniej, doprowadziła do stanu 2:2 w setach i w piątym prowadziła nawet 9:7. Niestety ostatnie piłki minimalnie nieskutecznie zaatakowała forhendem i przegrała 11:13. Znowu na tablicy wyników remis 2:2. Świetnie w deblu zagrały nasza młoda para: Klabińska-Lewandowska wygrywając niespodziewanie 3:0 z Prusińska-Przesmycka. Było to pierwsze zwycięstwo tej pary w lidze, jakże ważne. Kiedy wydawało się ,że teraz stelistki wykorzystają okazję do objęcia prowadzenia to niespodziewanie nasza doświadczona para Nowacka-Wysocka uległy 2:3 Wieckowskiej-Klimczak. Trzeba powiedzieć, że przeciwniczki w tym meczu miały niesłychanie dużo szczęścia. I po grach deblowych znowu remis 3:3. Kolejny pojedynek to gra Agaty Klabińskiej z Monika Klimczak. Pierwsze dwa sety wygrywa Agata, potem dwa przeciwniczka. Piąty set , walka o każdą piłkę. W końcówce o cennym zwycięstwie Agaty zadecydował skuteczny serwis.  Na drugim stole Magda Wysocka wygrywa pewnie z Przesmycka 3:1. Robi się 5:3 dla nas. W kolejnej grze Zuzia Lewandowska mimo walki nie ma szans z doświadczoną Prusińską. I w ostatniej grze Paulina Nowacka wygrywa z Julia Więckowską 3:0. Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo cieszy ogromnie. Cieszyli się też trenerzy: Tadeusz Nowak i Eugeniusz Kruger. Wiadomo było przed sezonem, że nasz zespół osłabiony brakiem w ostatniej chwili Moniki Jacek będzie z trudem walczył o utrzymanie.

Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy z ostatniej na ósmą pozycję i szanse na utrzymanie zdecydowanie wzrosły. Kolejny mecz stelistki zagrają 7 kwietnia w Międzyzdrojach.

10. SCKiS HALS WADWICZ II Warszawa 14 4 33:107

Bardzo ważne mecze grali nasi zawodnicy w drugiej lidze. Przeciwnikami były zespoły lidera i wicelidera tabeli.

W Raszkowie mimo kilku wyrównanych meczów przegraliśmy 1:9. Jednak drugi – w Ostrowie Wlkp. nasz zespół zaczął znakomicie i wygrał niespodziewanie 7;3. Były to ostatnie mecze rundy zasadniczej. Dzięki sensacyjnemu zwycięstwu właśnie w Ostrowie stelliści awansowali na trzecie miejsce. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Jakub Różak, który zdobył łącznie trzy punkty. Do zwycięstwa przyczynili się też: Filip Kujawa, Dawid Balcerzaki i Dariusz Sałamaszek. Zespół Stelli . Można być dumnym z postawy młodych stellistów. Po raz kolejny tenisiści  stołowi świetnie promują Gniezno. Teraz naszych zawodników czekają mecze barażowe o awans do pierwszej ligi.