Młodzi Mieszkowcy z Pucharem Poznańskiego Koziołka!

W sobotę podopieczni trenera Wojciecha Gąsiorowskiego i Filipa Hubnera uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim U 12 Klubu Sportowego Koziołek Poznań. Rozgrywki odbywały się na obiekcie ze sztuczną nawierzchnią na dwóch boiskach jednocześnie. Każdy z meczów rozgrywany był po 12 minut, w którym drużynę reprezentowało siedmiu zawodników i bramkarz. Czternaście zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w których rywalizacja odbywała się w systemie „każdy z każdym”. Drużyna Mieszka Gniezno 2005 wylosowała grupę A.

AP Błękitni Owińska

Po kapitalnym rozpoczęciu turnieju zwycięstwem 3:0 nad niemieckim zespołem SV Viktoria Mitte, młodzi piłkarze z Gniezna w dalszej części rozgrywek grupowych kontynuowali zwycięska passę. Wygrywając w sumie 5 meczów i 1 remisując oraz legitymując się bilansem bramek 17 strzelonych, a tylko 2 stracone, wywalczyli pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowali bezpośrednio do finału turnieju. Tam czekał już na nich zwycięzca grupy B – ekipa Football Academy Leszno.

Jak przystało na wielki finał, emocji i dramaturgii w tym meczu nie brakowało. Po bardzo zaciętych i wyrównanych 5 minutach gry, sędzia podyktował jedenastkę dla przeciwnika, który objął prowadzenie.

Gnieźnianie ani myśleli się poddać, wręcz przeciwnie; utracona bramka jeszcze bardziej ich „podkręciła” i zaczęli atakować z jeszcze większym animuszem. Trafiona poprzeczka bramki rywala zdawała się sugerować, iż upragnione doprowadzenie do remisu jest tylko kwestią czasu. I tak też się stało, bowiem na 3 minuty przed końcem meczu napastnik Mieszka ograł dwóch obrońców rywala i bramkarz wyciąga piłkę z siatki. Na tablicy wyników pojawił się remis 1:1 i ogromne nadzieje na jeszcze jedną bramkę, ale czas nieubłaganie mijał i ostatecznie o wszystkim zadecydowały rzuty karne.

Młodzi „Mieszkowcy” wykorzystali dwie jedenastki, a ich bramkarz obronił dwa strzały rywali. Wobec tego trzeciej kolejki już nie było, a MKS Mieszko Gniezno został zwycięzcą turnieju i wrócił do pierwszej stolicy Polski z Pucharem Poznańskiego Koziołka!