Dobry występ gnieźnian w Młodzieżowych MP

W Ustrzykach Dolnych przez cztery dni rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Bardzo dobry występ zanotowali młodzi zawodnicy Stelli Niechan Gniezno.

W turnieju drużynowym Jakub Różak i Filip Kujawa zajęli wysokie 5 miejsce. W pierwszym meczu stelliści pokonali „Sygnał” Lublin 3:0, natomiast w drugim po znakomitej grze pokonali faworyzowany zespół zawodników pierwszoligowych „Dojlidy” Białystok 3:0 , nie tracąc nawet seta. Dopiero w walce o medal ulegli późniejszym mistrzom Polski „ Energa” Toruń. Wysokie trzynaste miejsce w tej silnej stawce zawodników zajął Filip Kujawa. Na swojej drodze Filip wygrał 4:2 Marcinem Kolmanem z „Wakmet” Bodzanów, Pawłem Błąkałą z Gdańska 3:2, Kamilem Urbanowiczem z Elblaga3:0, Igorem Misztalem „ Odra Głoska” Księgienice 3:2, a przegrał z brązowym medalistą Tomaszem Tomaszukiem „Gwiazda” Bydgoszcz. Równie dobry występ miała Agata Klabińska. Najpierw wygrała z Karoliną Budenas z Białegostoku po dramatycznym meczu 4:3, potem pokonała Aleksandrę Chrabąszcz z Olesna 4:1. W meczu o awans do finałowej ‘ósemki” uległa późniejszej wicemistrzyni Julii Ślązak z Sochaczewa 1:4. Agata awansowała do finałowej ‘ósemki” w grze deblowej, grając w parze z  Sandrą Hetnał  z „Cukrownika” Chybie. Nasi zawodnicy zajęli czołowe, punktowane miejsca we wszystkich rozgrywanych konkurencjach: grze drużynowej, indywidualnej, deblowej i mieszanej. W turnieju startowało ponad 120. zawodników, większość z klubów ekstraklasy i pierwszej ligi. Ten dobry występ pozwolił zdobyć dla klubu 40 punktów systemie Sportu Młodzieżowego.