Mieszko znów ogrywa mocniejszych !

Czwarte zimowe zwycięstwo odnieśli w sobotę, 17 lutego piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Po odprawieniu z kwitkiem drugoligowy Rozwój Katowice biało-niebiescy pokonali w siódmym tegorocznym sparingu w Jarocinie trzecioligowego Jarotę 3:2 (1:0) !

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 20 minucie w polu karny gospodarzy Jakub Czapliński faulował szarżującego Krzysztofa Wolkiewicz i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Tomasz Bzdęga i mieszkowcy wyszli na prowadzenie. W pierwszej części gospodarze mieli jedną dogodną okazję do wyrównania, ale tuż przed przerwą Mikołaj Marciniak strzelił nad poprzeczką.

W drugiej odsłonie oba zespoły rozstrzelały się na całego. W 57 minucie w zupełnie niegroźnej sytuacji w gnieźnieńskim polu karnym, futbolówkę ręką zagrał Dawid Urbaniak i arbiter wskazał na „wapno”. Dominika Nowickiego pokonał strzałem z jedenastu metrów Dominik Chrzomiński. Czternaście minut potem ponownie na prowadzenie wyszedł czwartoligowiec z Gniezna. W zamieszaniu pod bramką Mateusza Filipowiaka najprzytomniej odnalazł się Tomasz Kaźmierczak i piłka wyladowała w siatce. W 77 minucie znów był remis. Tym razem ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Dominik Chromiński i piłka tuż przy słupku wpadła do gnieźnieńskiej bramki. Ostatni cios zadali jednak podopieczni Mariusza Bekasa. W 84 minucie po rzucie rożnym, piłka trafiła do niepilnowanego Michała Steinke, który potężnym uderzeniem z ostrego kąta pod poprzeczkę zdobył trzeciego gola dla biało-niebieskich.

Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się wygraną Mieszka 3:2. Dodajmy, że w dzisiejszym spotkaniu w naszych szeregach zabrakło Adriana Bartkowiaka, Tarasa Maksymiva, Marcina Trojanowskiego, Oskara Wegnerskiego i Adama Koniecznego.

Gnieźnianom, przed rundą wiosenną w IV lidze, pozostały jeszcze do rozegrania tylko trzy spotkania kontrolne. Pierwszy z nich mieszkowcy mają w planie już w najbliższą sobotę w Gnieźnie, a rywalem będzie trzecioligowa Polonia Środa Wlkp.

Bramki: Tomasz Bzdęga (20 z karnego), Tomasz Kaźmierczak (71), Michał Steinke (84) – dla Mieszka, Dominik Chromiński 2x (57 z karnego, 77) – dla Jaroty

„Mieszko”: Wiktor Beśka (46 Dominik Nowicki) – Marcin Tomaszewski, Michał Dreczkowski (46 Dawid Urbaniak), Michał Steinke, Miłosz Brylewski (70 Adrian Kiełpiński) – Damian Pawlak (46 Damian Garstka), Tomasz Bzdęga (60 Tobiasz Garstka), Gracjan Goździk, Fabian Burzyński (46 Dawid Radomski), Krzysztof Wolkiewicz (60 Filip Kruczyński), Tomasz Kaźmierczak