Andrzej Starzinskij wygrywa XVI Bieg Trzech Jezior

Naturalizowany Polak pochodzący z Ukrainy Andrzej Starzinskij został zwycięzcą XVI edycji Zimowego Biegu Trzech Jezior w Gołąbkach, który odbył się w sobotę, 10 lutego. Na 15 km. trasie nie miał sobie równych wyprzedzając na mecie innego „egzotycznego” Polaka z Egiptu Abderrahima Elasriego o prawie 2 minuty.

Zimowy Bieg Trzech Jezior miał w tym roku wyjątkowo zimową oprawę. Nie tylko z powodu kilkustopniowego mrozu, ale i śniegu, który leżał na wielu fragmentach trasy. Ta biegła tradycyjnie w malowniczej okolicy kompleksu leśnego Nadleśnictwa Gołąbki i tak jak nazwa mówi, przebiegała w większości leśnymi traktami wokół trzech jezior: Przedwieśnia, Wieśniate i Łomno. Na starcie ostatecznie stanęło nieco mniej osób niż deklarowało uczestnictwo, bo ok. 640.

Bieg od samego początku miał jednego głównego aktora. Starzinskij już na pierwszym pomiarze czasu miał wyraźną przewagę i sukcesywnie ją budował. To spowodowało, że od startu do mety biegł praktycznie sam. Ostatecznie wykręcił na 15 km. trasie czas 46:26 min. Drugiego na mecie – Abderrahima Elasriego wyprzedził o 1:48 min. Trzeci zameldował się Kamil Makoś ze Świętoszowa.

Wśród kobiet pierwsza finiszowała Justyna Olejniczak z Krotoszyna osiągając czas 59:34 min. Druga ze stratą 1:10 min. była Ukrainka Olga Kazimirowa, a trzecia Paulina Surmacewicz. Do mety dobiegło 631 osób