LEKKOATLETYKA TOP NEWS

Olga Masłowska powołana do kadry narodowej U23!

Olga Masłowska dostała powołanie do kadry narodowej U23 w triathlonie! Jak udało nam się ustalić niezwykle utalentowana (i utytułowana) zawodniczka GTT Diament Maciejka otrzymała tą dobrą wiadomość w weekend i w związku z tym już w przyszłym miesiącu czeka ją pierwszy dwutygodniowy obóz w Hiszpanii. Ma on przygotować całą drużynę do zawodów o Puchar Europy, które odbędą się w tym roku w Olsztynie. 

Na tym szczeblu będzie to dla niej debiut, choć gnieźnianka była wcześniej powoływana do kadry jako młodsza zawodniczka. – To było zaplecze podstawowej kady narodowej, gdzie występowałam jeszcze jako młodziczka, a teraz jestem młodzieżowcem więc tym bardziej się cieszę – mówi SportowemuGnieznu.

Czy dla Masłowskiej ta decyzja oznacza prawdziwą rewolucję? W pewnym sensie tak. – Mój cały plan przygotowań i startów w tym sezonie zmieni się diametralnie. Jeszcze do końca nie wiem jak to będzie wyglądało, więc nie chcę się szczegółowo wypowiadać – dodaje. Informacja o powołaniu to jednak świetna wiadomość nie tylko dla samej sportsmenki, ale i całego klubu GTT Diament.

Cieszymy się z tego faktu niezmiernie. Skróciła się bardzo droga dla Olgi na start w najpoważniejszych zawodach triathlonowych europy i świata. Jeżeli dobrze będzie się rozwijała, to te drzwi są już uchylone. Wierzymy, że i przed nią i przed nami wiele przepięknych chwil – mówi z nadzieją szef GTT Robert Mikołajczak.

Powołanie do kadry zbiegło się z wielkim wyróżnieniem dla 20-latki. W piątek, 26 stycznia przypomnijmy zawodniczka zajęła 3. miejsce w plebiscycie na Sportowca Roku 2017. Nie można chyba sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia roku

fot. GTT Diament

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *