Kat Tarnowii znów odpalił ! Dobrzycki Show

Coś szczególnego musiał zaprogramować w swojej głowie Dariusz Dobrzycki na spotkania z Tarnowią. Niemal za każdym razem gdy do nich dochodzi, kapitanowi MKK niemal wszystko się udaje. Dziś tradycji stało się zadość i znów niemiłosiernie dziurawił kosz rywali rozgrywając swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie. Poprowadził tym samym Sklep Polski MKK do wygranej w drugoligowych derbach wielkopolski z Tarnowią Tarnowo Podgórne 90-69.

Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że MKK ma problemy w tym sezonie w pierwszych minutach meczów. Podobnie było dziś. Gospodarze po 3 minutach przegrywali 5-10 i w I kwarcie ani razu nie potrafili wyjść na prowadzenie. Całe szczęście, że zarówno Filip Andrzejewski jak i Dariusz Dobrzycki od początku dali znać Tarnovii, że będzie dziś gorąco na obwodzie bo kilkukrotnie rzucili za 3pkt. co nie pozwoliło uciec Tarnovii.

Drugie 10 minut było już zdecydowanie lepsze, choć powinniśmy napisać – druga część drugiej kwarty. Na pierwsze prowadzenie przyszło nam czekać do 15 minuty meczu (36-35), gdy kolejny raz Dobrzycki przymierzył zza lini 6,25m. Gnieźnianom od tego momentu zaczęło się grać swobodniej czego efektem były kolejne trafienia kapitana MKK i Piotra Golasińskiego. Do przerwy mieliśmy zatem 50-41.

Po wznowieniu gry, Orły szybko postanowiły zacząć grę na własnych warunkach i już po kilku minutach mieliśmy na tablicy +16pkt (59-43). Gnieźnianie na całe szczęście nie mieli zbyt długich momentów przestoju i nie pozwolili zbliżyć się przyjezdnym na mniej niż 10 pkt. do końca III kwarty. W ostatniej części jedynym momentem, który mógł wprowadzić nieco nerwowości w poczynania MKK był jej półmetek. Tarnovia zbliżyła się wtedy na 8 oczek (73-65), jednak znów odpowiedź podopiecznych Arka Konowalskiego była solidna. Wystarczyły niecałe 3 minuty i mieliśmy znów dużą zaliczkę (83-65). Takiego prowadzenia miejscowi nie byli już w stanie stracić i wielkopolskie derby po raz drugi w tym sezonie padły łupem MKK

Sklep Polski MKK – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 90-69 (23-25, 27-16, 16-15, 24-13)

Sklep Polski MKK: Dobrzycki 30, Golasiński 15, Szydłowski 14, Andrzejewski 11, Budnikowski 9, Sobkowiak 5, Nocek i Szkopiński po 3

Tarnovia: Janowski 17, Wronkowski 13, Bilski 10, Milczyński 9, Gubernat 6, Kupczyński i Jaśtak po 4, Pawlak, Libera i Jakubowski po 2

27 stycznia 2018 | 21:41