FunFloor - MKS 37-31

Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

1/4 MP U20: Jeden Kotwasiński to za mało

Po efektownym zwycięstwie w pierwszym meczu przeciwko Zastalowi Zielona Góra, dziś (sobota, 27 stycznia) koszykarze Sklepu Polskiego MKK przegrali z ŁKS-em Szkołą Gortata Łódź 82-94 (24-25, 23-17, 17-33, 18-19)

Gdyby młodzi koszykarze MKK podtrzymali skuteczność z wczorajszej potyczki (prawie 68%) byliby zdecydowanym faworytem meczu z ŁKS-em. Ciężko jest jednak zagrać w tak krótkim czasie dwa równie dobre spotkania. Jeśli do przerwy gra wyglądała całkiem dobrze, to po zmianie stron wszystko się posypało. Goście zaczęli grać duzo bardziej agresywnie, lepiej zbierali i lepiej egzekwowali to co sprezentowali im miejscowi. Efektem tego była wysoko wygrana III kwarta (33-17) i mało czasu by te straty odrobić przez gnieźnian. Po wyrównanej grze w ostatniej odsłonie, ŁKS utrzymał to co z trudem wywalczył wcześniej i odniósł drugie zwycięstwo grupowe. MKK miał dziś zbyt mało argumentów, bo tylko Kotwasiński potrafił seriami zdobywać punkty. W drużynie przyjezdnych aż 5 graczy zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą. Ostatni mecz MKK w niedzielę o 14.00 z MKS-em Pruszków. Do półfinałów awansują 2 najlepsze ekipy

Sklep Polski MKK: Kotwasiński 34, Leśniczak i Wietrzyński po 16, Banaszak 12, Milak 4

ŁKS: Dróżdż 17, Brandys 16, Karpiak 15, Skrzypiński 14, Dominiak 12, Rajch 9, Stadnicki 8, Kujawa 3

27 stycznia 2018 | 14:30