Czerwono-czarni pokonali Sztab WOŚP Kłecko

W niedzielę w kłeckiej hali sportowej odbył się mecz z okazji 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach towarzyskiej potyczki ekipa lokalnych sztabowców zmierzyła się z reprezentacją Car Gwarant Startu Gniezno. Spotkanie zakończyło się triumfem czerwono-czarnych 8:5.

Drużyna żużlowców bardzo dobrze weszła w tę potyczkę. Już w pierwszych minutach na listę strzelców wpisał się Norbert Krakowiak. Kilka chwil później futsalówka ponownie znalazła się w siatce gospodarzy. Tym razem padł gol samobójczy, którego autorem został Adam Serwatka, burmistrz Kłecka. Co prawda spiker przypisał trafienie Tomaszowi Redzikowi, ale ewidentnie było widać, jak tor lotu piłki został zmieniony przez reprezentanta kłecczan. Jest to jednak sprawa drugorzędna, wszak najważniejsze w tym wszystkim było zebranie pieniędzy na WOŚP.

Kontynuując opisywanie losów pojedynku należy wspomnieć o tym, że gospodarze, mimo szybkiej utraty dwóch trafień, nie załamali rąk i pomniejszyli straty dzięki trafieniu Jakuba Grzeszczyka. Utrata bramki rozeźliła czerwono-czarnych. To właśnie przedstawiciel Startu został autorem następnego gola – na listę strzelców wpisał się Przemysław Błachowiak. Szybko zripostowali kłecczanie za sprawą bramki Krzysztofa Kusego. Przed zakończeniem I połowy Car Gwarant Start szukał kolejnych trafień, ale bezowocnie. Udawało się jedynie obijać słupek. Najpierw uczynił to Tomasz Redzik, a nieco później Norbert Krakowiak. Po premierowych 20 minutach rywalizacji Start Gniezno prowadził z kłecczanami 3:2.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry. Minimalnie skuteczniejsi byli jednak gospodarze, co zaowocowało trafieniem na 3:3 w wykonaniu Jakuba Grzeszczyka. Po tej bramce rywalizacja ponownie nabrała rumieńców. Bardzo ładną akcję przeprowadzili „Startowcy”. Arkadiusz Koronka popisał się precyzyjnym podaniem do Damiana Stalkowskiego, a ten ze stoickim pokojem pokonał bramkarza miejscowych. Dzięki temu czerwono-czarni ponownie objęli prowadzenie. Następnie je podwyższyli, tym razem za sprawą gola Tomasza Redzika. Kłecczanie zdołali pomniejszyć straty po trafieniu z rzutu karnego Artura Borowiaka, a następnie znów wyrównali, kiedy to hattricka ustrzelił Jakub Grzeszczyk.

Utrata prowadzenia zadziałała na „Startowców” bardzo mobilizująco. Do końca meczu już tylko podopieczni Rafaela Wojciechowskiego wpisywali się na listę strzelców. Najpierw, po rzucie karnym, uczynił to Mirosław Jabłoński, a później bramki dołożyli jeszcze Norbert Krakowiak oraz Damian Stalkowski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką kłecczan 5:8.

Zarówno podczas przerwy, jak i po meczu odbywały się licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bramki zdobywali:
Start:
Krakowiak (2), Stalkowski (2), Błachowiak, Redzik, Serwatka (sam.), Jabłoński (kar.)
Sztab:
J. Grzeszczyk (3), Borowiak (kar.), Kusy

SKŁADY:

Car Gwarant Start Gniezno: Mirosław Jabłoński, Adrian Gała, Marcin Nowak, Norbert Krakowiak, Damian Stalkowski (żużlowcy), Łukasz Łukowski (gk), Arkadiusz Koronka, Przemysław Błachowiak oraz Tomasz Redzik (działacze).

Sztab WOŚP Kłecko: Dawid Nowaczyk (gk) – Adam Serwatka, Robert Zgoła, Tomasz Zieliński, Krzysztof Kusy, Dariusz Woźniak, Artur Borowiak, Mateusz Grzeszczyk, Jakub Grzeszczyk.

Sędzia: Zdzisław Siudziński
Czas gry: 2 połowy po 20 minut

14 stycznia 2018 | 16:43