Niespodzianka o włos. Sklep Polski MKK przegrał z wiceliderem

Zapowiadali walkę o zwycięstwo i prawie spełnili obietnicę. Prawie, robi jednak w sporcie ogromną różnicę. Drugoligowi koszykarze Sklepu Polskiego MKK, przegrali w Gdyni mecz z wiceliderem tabeli Asseco II, 86-83.

Gdyby spojrzeć na wcześniejsze wyniki i pozycję w tabeli, zdecydowanym faworytem wydawali się gospodarze. Drużyna rezerw Asseco, nie dość, że wygrała w 1. rundzie mecz w Gnieźnie, to w tabeli zajmowała przed tą kolejką pozycję wicelidera. Gnieźnianie statystyki zostawili jednak poza parkietem i od pierwszego gwizdka udowodnili, że w tym sezonie są w stanie sprawić niespodziankę niemal na zawołanie.

Mecz od początku był niezwykle zacięty. W pierwszych minutach, żadna z ekip nie mogła odskoczyć na więcej niż 3-4 punkty i ostatecznie 1. kwarta zakończyła się nieznacznym prowadzeniem MKK. Na początku drugiej, goście wprawdzie zdobyli jako pierwsi punkty i uciekli miejscowym na 5 oczek, jednak Asseco momentalnie odrobiło stratę i po 2 minutach mieliśmy remis. Od tego momentu spotkanie było niesamowicie wyrównane, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Najwyższą przewagę gospodarze osiągnęli pod koniec 3. kwarty, gdy na tablicy pojawił się wynik 63-57. Gnieźnianie, nie zamierzali jednak składać broni i po 3 minutach ostatniej odsłony, znów zobaczyliśmy remis. Gospodarze, od tego momentu musieli gonić wynik meczu bo MKK poczuł, że może wywieźć komplet punktów i zaczął dyktować warunki gry. Po 4 minutach prowadził 71-67, po następnych dwóch 77-71, a gdy na 1:36 min. przed końcem, na tablicy pojawił się rezultat 79-73, wydawało się, że tylko kataklizm może odebrać zwycięstwo drużynie z Pierwszej Stolicy. Niestety kolejna minuta okazała się koszmarem MKK, bo nie mogli ani razu trafić, a gdynianie zaliczyli 9 punktów i na 47 sek. przed końcem to oni byli w komfortowej sytuacji. Gnieźnianie ambitnie próbowali jeszcze odwrócić losy meczu i na 5 sek. przed końcową syreną przegrywali tylko 1 punktem, jednak nadmorska ekipa lepiej wytrzymała próbę nerwów (z delikatnym błogosławieństwem sędziów) i dowiozła końcowy sukces wygrywając 86-83

Asseco II Gdynia – Sklep Polski MKK 86-83 (17-20, 23-18, 23-20, 20-25)

MKK: Golasiński 16, Szydłowski 16, Sobkowiak 15, Rau 13, Dobrzycki 12, Andrzejewski 6, Szkopiński 3, Budnikowski 2

Asseco: Kamiński 24, Kołodziej 16, Pietras 14, Leszczyński 11, Kamiński 8, Itrich 6, Korolczuk 5, Stryjewski 2