NEWS ŻUŻEL

Adrian Gała z nowym pracodawcą

W piątek Adrian Gała pochwalił się pozyskaniem nowego klubu na sezon 2018. W przyszłorocznych rozgrywkach wychowanek Startu Gniezno będzie startował w Danii, gdzie związał się umową z drużyną Esbjerg Vikings.

Oprócz ligi duńskiej, Gała zamierza jeździć również w szwedzkiej Allsvenskan (Nässjö Speedway Club), Czechach oraz oczywiście polskiej Nice 1. Ligi Żużlowej, gdzie będzie punktował dla macierzystego Car Gwarant Startu Gniezno. Poza tym 22-letni zawodnik planuje startować w turniejach indywidualnych, między innymi w Niemczech.

– To będzie dla mnie nauka i pewne wyzwanie logistyczne. Jeżeli jednak nie będę podejmował wyzwań, to nie będę stawał się lepszym. Cieszę się, że będę mógł często jeździć – powiedział Adrian Gała.

Gnieźnianin zapewnia, że stawia sobie przed kolejnym sezonem wysokie cele. Choć mamy dopiero połowę grudnia, to już dopiął wiele kwestii związanych z przygotowaniem sprzętowym. – Tak naprawdę, to już otrzymałem prawie wszystkie części. Nie czekałem zbyt długo z zamówieniami – złożyłem je już po zakończeniu sezonu. Praktycznie wszystko już mam, czekam jedynie na małe podzespoły. Myślę, że niebawem je dostanę. Silnik też mam zamówiony, także sprzętowo na pewno będę dobrze przygotowany – zapewniał zawodnik podczas ubiegłotygodniowej gali “Orły Startu 2017”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *