SZACHY

Szachowali się do skutku

Aż dwoma turniejami Mikołajki uczcili młodzi adepci szachów. W Miejskim Ośrodku Kultury dwukrotnie w tym tygodniu spotkali się by wspólnie rywalizować w świątecznej atmosferze.
Udział w nich wzięło niemal 100 dzieci w wieku 6-13 lat młodych adeptów królewskiej gry z Gniezna i okolic. Pierwszy z nich przeznaczony był dla dzieci z roczników 2009 i młodszych, zaś drugi dla uczniów urodzonych w latach 2004-2008.
W pierwszych zawodach rywalizowało 40 najmłodszych szachistów. Zwycięstwo odniósł Kamil Kula, który wyprzedził Filipa Witkowskiego – obaj z LKS Chrobry Gniezno i jednocześnie uczniowie JSP Prymus Gniezno oraz Karola Szeszyckiego (Chrobry Gniezno, SP 6). Nagrodę dla najlepszej juniorki otrzymała Aleksandra Łukasik z ZS-G Szczytniki Duchowne, zaś dla najlepszego juniora do lat 6 Aleksander Meller ze Szkółki Szachowej MOK.
Natomiast drugie zmagania zgromadziły aż 59 osób, w nich zwyciężył zawodnik LKS Chrobry Gniezno i uczeń JSP Prymusa Tymoteusz Bakaj. Wyprzedził on Lenę Frąckowiak z Chrobrego Gniezno i SP 6, która jednocześnie okazała się najlepszą juniorką. Trzeci był Mikołaj Gubała z Chrobrego i ZS-G Szczytniki Duchowne. Najlepsi otrzymali puchary, a każdy dyplom i słodki upominek

navigate_before
navigate_next

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *